Producent legowisk i akcesorii dla psów i kotów
+48 793 545 152
kontakt@laurendesign.eu

Poradnik

OBROŻA czy SZELKI
Jaki wybrać idealny sprzęt dla Twojego pupila?

palmy (2)

Obroża

Wbrew pozorom i powszechnym osądom psa łatwiej prowadzić i szkolić, gdy nosi obrożę. Grunt by była ona prawidłowo wybrana i założona. Dobra obroża nie uciska krtani i umiejscowiona jest u nasady szyi psa – nie opada nisko. Daje tym samym kontrolę nad głową psa i jego zachowaniem. Obrożę zabierz na „grzeczny” spacer po mieście.

Szelki

Jeśli bierzesz psa na jogging lub bieganie przy rowerze zainwestuj również w szelki 😊 Szelki pozwolą rozłożyć siłę ciągnięcia równomiernie na ciało psa.
Szelki świetnie sprawdzają się u psów o krępej budowie ciała, z krótką szyją.

CHECK LISTA, upewnij się że wybrane przez Ciebie produkty posiadają:

 • mrozoodporną klamrę - która nie pokruszy się zimą
 • miękkie podszycie - twój pupil uniknie bolesnych otarć
 • odblaski - będzie widoczny w ciemności
 • regulację rozmiaru - za luźne szelki i obroża mogą boleśnie poocierać psa i umożliwić mu wyswobodzenie się
 • odpowiednią szerokość taśmy - 2cm dla małych ras, 2,5cm dla średnich i 3cm dla dużych
 • Adresówkę - prócz mikroczipa twój pies powinien mieć adresówkę, by zaoszczędzić mu stresów, gdy się zgubi
 • Lekkość - szczególnie ważne dla psów niewielkich rozmiarów i szczeniaków
elementy szelek dla psów lauren design

Jakich błędów musisz uniknąć przy wyborze legowiska dla psa i kota?

Każdy behawiorysta powie, że pupil powinien mieć w domu swoje miejsce, bezpieczny psi lub koci zakątek. Jest to ważne ze względu na zdrowie psychiczne i fizyczne również. Dlatego dobrze przemyśl swój wybór

Zadbaj o:

 • Każdy behawiorysta powie, że pupil powinien mieć w domu swoje miejsce, bezpieczny psi lub koci zakątek. Jest to ważne ze względu na zdrowie psychiczne i fizyczne również. Dlatego dobrze przemyśl swój wybór. - Twój zwierz powinien się wygodnie wysypiać. Psy i koty spędzają mnóstwo czasu na drzemkach. Przed dokonaniem zakupu zmierz swojego pupila.
 • Odpowiedni rozmiar - Twój zwierz powinien się wygodnie wysypiać. Psy i koty spędzają mnóstwo czasu na drzemkach. Przed dokonaniem zakupu zmierz swojego pupila.
 • Sprężyste wypełnienie - czy to materac, czy poducha, upewnij się u sprzedającego, że wypełnienie nie ugniecie się już po miesiącu używania.
 • Higienę - legowisko powinno być łatwe do prania. Najlepsze są te, które mają ściągane pokrowce, lub takie, które można odwirować w pralce i równie szybko wyschną.
 • Bezpieczeństwo - nasze legowiska nie mają małych elementów łatwych do połknięcia. Ukryliśmy wszelkie możliwe zamki, tam, gdzie konieczne zastosowaliśmy antypoślizgowe tkaniny, by pupil nie spadł z wysokości, lub nie „fruwał” z legowiskiem 😊
 • Wybór zgodny z preferencjami Twojego przyjaciela - zaobserwuj jaki odpoczywa Twój pupil, czy wybiera otwarte przestrzenie, czy lubi zwinąć się w kłębek, czy wręcz zakopać. W naszej ofercie znajdziesz: materace, budki, norki i wiele innych form legowisk, które spełnią Wasze oczekiwania. Koty kochają budkę Bella i legowisko Daisy. Psy najchętniej wybierają kanapę Cezar i materac Demi.
 • Praktyczne rozwiązania - Tkaniny z kolekcji PREMIUM i OUTdoor nie łapią sierści i są wyjątkowo odporne na drapanie.
 • Trwałość i design- zwróć uwagę na wykonanie. W końcu dziś legowisko jest elementem dekoracyjnym, nie jakimś tam kocykiem w rogu przedpokoju. Będziesz na nie patrzeć codziennie i warto wybrać styl i kolor, które pasują do Ciebie i Twojego domu. Nasze produkty wykonaliśmy z najwyższej jakości tkanin i wypełnień. Cała kolekcja jest szyta w Polsce. Lauren design to na prawdę luksusowe, porządnie wykonane legowiska, które Was zaskoczą 😊
O sklepie internetowym laurendesign.eu

Masz Pytania?

Napisz Maila

kontakt@laurendesign.eu

Zadzwoń do Marty

+48 793 545 152