Producent legowisk i akcesorii dla psów i kotów
kontakt@laurendesign.eu

Budka dla psa i kota. Dlaczego warto ją wybrać?

Budka dla psa i kota. Dlaczego warto ją wybrać?

Psy i koty uwielbiają spędzać czas ze swoimi właścicielami. Wesołe zabawy, spacery, a potem wspólny odpoczynek, potrafią sprawić zwierzakom mnóstwo radości! Bywają jednak chwile, kiedy każde zwierzę poszukuje spokoju i odosobnienia. Dotyczy to nie tylko kotów, ale również psów. Podobnie jak my, również nasi czworonożni przyjaciele lubią niekiedy pobyć same i oddać się błogiemu odpoczynkowi. Pod tym względem, miękkie i przytulne budki dla zwierząt są wręcz niezastąpione! Funkcjonalna budka nie tylko zapewni naszemu pupilowi wygodny kącik do odpoczynku, ale także sprawi, że zwierzę poczuje się bezpieczne i zadbane. Przyjrzyjmy się bliżej temu wyjątkowemu produktowi i przekonajmy się, dlaczego warto sprezentować go swojemu zwierzątku.

Domowa budka dla zwierząt – jakie są jej zalety?

Budki dla psów i kotów są jednym z rodzajów legowisk. Od zwykłych legowisk różnią się

zamkniętą konstrukcją. Swoją budową przypominają małą, przytulną i przyjemną w dotyku norkę. Budka jest doskonałym wyborem w przypadku tych zwierząt które są nieśmiałe, strachliwe lub po prostu czasami potrzebują odizolować się od otoczenia. W chwilach stresu, niepokoju czy lęku, nasz domowy pupil powinien mieć możliwość ukrycia się w miejscu, w którym czuje się bezpiecznie. Wygodna budka zapewnia poczucie prywatności oraz izolacji, a jednocześnie daje zwierzęciu możliwość swobodnej obserwacji tego, co dzieje się w otoczeniu.

Dzięki osłoniętej konstrukcji, budki zapewniają naszemu pupilowi ciepło, a także chronią przed przeciągami, które mogłyby stanowić zagrożenie dla zdrowia czworonoga.

Należy pamiętać o tym, że podczas odpoczynku w budce, zwierzakowi absolutnie nie wolno przeszkadzać. Tej zasady powinni przestrzegać wszyscy domownicy, koniecznie trzeba na to uczulić również dzieci. Dzięki temu zwierzątko będzie miało poczucie bezpieczeństwa w swojej budce. Jest to bardzo istotne dla komfortu psychicznego naszego pupila.

Kolejnym ważnym zagadnieniem jest postawienie budki w odpowiednim miejscu. Najlepiej umieścić ją na takiej wysokości, aby zapewnić zwierzakowi doskonały punkt obserwacyjny. Oczywiście należy wybrać takie miejsce, do którego z łatwością się dostanie. Idealnym miejscem na legowisko dla kota jest np. niska komoda.

Jaką budkę wybrać dla psa lub kota?

Oczywiście, budki dla psów i kotów mogą być bardzo różne. Pozostaje zatem pytanie, czym się kierować podczas wyboru? Fundamentalną kwestią jest materiał, który powinien być przyjemny w dotyku, a jednocześnie odporny na ścieranie, trwały i łatwy do wyczyszczenia. Niektóre modele legowisk nadają się do prania w pralce, dzięki czemu utrzymanie ich w czystości staje się zdecydowanie łatwiejsze. Wybierając najlepszą budkę, warto zwrócić uwagę również na jej spód, który powinien zapobiegać przesuwaniu się legowiska.

Bardzo istotny jest właściwy dobór rozmiaru budki, tak aby gwarantowała ona zwierzęciu odpowiedni komfort. Nie może być za mała, ale też nie za duża. Jeśli jesteśmy w posiadaniu szczeniaka lub małego kota, miejmy na uwadze fakt, że może on jeszcze sporo urosnąć, a zatem jego legowisko również powinno być odpowiednio duże.

Budka Bella – bezpieczeństwo, wygoda i nowoczesny design w jednym

Nowoczesna budka Bella od Lauren Design została zaprojektowana z myślą o kotach, jak również o psach, które cenią sobie swoją prywatność. Ten unikalny model zapewnia zwierzęciu poczucie bezpieczeństwa oraz pełnię wygody – budka jest wykonana z przyjemnych w dotyku, niezwykle komfortowych, a przy tym wytrzymałych tkanin. Budka posiada również antypoślizgowy spód, który chroni przed przesuwaniem się legowiska. Na uwagę zasługują ciekawe struktury materiałów oraz bogactwo unikalnych kolorów oraz wzorów. Kolekcja Premium, Velvet oraz Tropic to szeroka paleta wariantów kolorystycznych, które wpisują się w obecne trendy. Każdy właściciel czworonoga może wybrać taki model, który najlepiej odpowiada jego upodobaniom.

Budka Bella przypadnie do gustu właścicielom zwierząt, które cenią praktyczne rozwiązania. Legowisko zostało wykonane z wysokiej jakości materiałów, które nie łapią sierści i nadają się do prania w pralce w 40°. A zatem, utrzymanie go w czystości jest zaskakująco proste i nie sprawia żadnych problemów! Dodatkowo budka posiada wewnątrz wyjmowaną i obracalną poduszkę, którą w razie potrzeby łatwo można wyciągnąć i wyczyścić.

Budka Bella dostępna jest w dwóch rozmiarach. Mniejsza wersja ze spodem o wymiarach 40x40cm sprawdzi się w przypadku małych kotów oraz najmniejszych ras psów, takich jak np. yorkshire terrier, papillon lub chihuahua. Większy wariant ma spód o wymiarach 50x50cm i jest dedykowany dużym kotom oraz małym rasom psów, takim jak mops oraz buldożek francuski.

Jeśli chcesz sprawić swojemu domowemu pupilowi wyjątkowy prezent, nasza budka Bella jest idealnym wyborem. To stylowe i doskonale przemyślane legowisko zapewni mu jednocześnie wygodę, poczucie bezpieczeństwa oraz prywatność, na które przecież w pełni zasługuje. Z tą budką sprawisz swojemu zwierzątku wyjątkową radość!